Finalrankinglist  -  EFRA IC 1:10
Rank  Int Lic Age Driver Nat best Qualy  Rnd  Endtime Final I Model Engine Radio
I-221   MAZZEO Alessio IT 17 5:15.012 (6)  141  45:04.684 Final - A Dry Serpent Max Sanwa
              63  20:01.926 1/2 Final - B Dry      
D-813   DANKEL Eric DE 17 5:14.162 (2)  141  45:06.833 Final - A Dry Capricorn Novarossi Sanwa
              64  20:17.829 1/2 Final - B Dry      
GB-0403   GREEN Mark GB 17 5:17.324 (14)  140  45:13.359 Final - A Dry Serpent 747 Novarossi Sanwa
              63  20:16.580 1/2 Final - B Dry      
D-0132   NÄHR Patrick DE 16 5:00.936 (21)  140  45:17.208 Final - A Dry Mugen   Sanwa
              63  20:11.120 1/2 Final - A Dry      
              63  20:17.756 1/4 Final - A Dry      
GB-0232   BRANSON Kyle GB 17 5:16.326 (8)  139  45:03.601 Final - A Dry Capricorn IDM Sanwa
              63  20:02.889 1/2 Final - B Dry      
I-0251   BALESTRI Dario IT 17 5:14.947 (5)  139  45:09.036 Final - A Dry KM Novarossi Sanwa
              64  20:16.354 1/2 Final - A Dry      
I-0113   IELASI Daniele IT 17 5:16.073 (7)  139  45:14.260 Final - A Dry Capricorn IDM Sanwa
              64  20:17.120 1/2 Final - A Dry      
F-00082   BERTIN Adrien FR 17 5:17.246 (13)  125  42:30.594 Final - A Dry KM HK-1 CRF KoPropo
              63  20:20.059 1/2 Final - A Dry      
S-174   HAGBERG Alexander SE 17 5:16.990 (12)  109  36:02.788 Final - A Dry Xray Orcan KoPropo
              63  20:03.176 1/2 Final - B Dry      
10  I-416   SPATARO Biagio IT 17 5:16.626 (10)  47  15:35.277 Final - A Dry Xray Gimar Sanwa
              64  20:19.060 1/2 Final - B Dry      
                            
11  NL-503   GROSKAMP Jilles NL 17 5:14.089 (1)  62  19:44.182 1/2 Final - A Dry Shepherd Maxima Sanwa
12  D-0969   GRUBER Toni DE 17 5:14.485 (4)  62  20:02.432 1/2 Final - B Dry Serpent 747 Novarossi Futaba
13  D-0695   PIETSCH Robert DE 17 5:16.814 (11)  62  20:04.397 1/2 Final - A Dry Mugen Novarossi Sanwa
14  I-176   TIRONI Francesco IT 17 5:17.760 (15)  62  20:06.297 1/2 Final - A Dry Capricorn Capricorn KoPropo
              63  20:11.462 1/4 Final - A Dry      
15  SK-034/032   HUDY Martin SK 16 5:00.485 (18)  62  20:11.727 1/2 Final - B Dry Xray Orcan KoPropo
              63  20:18.749 1/4 Final - B Dry      
16  F-00662   CONCIALDI Basile FR 16 5:02.533 (26)  61  20:06.573 1/2 Final - B Dry Capricorn CRF Sanwa
              63  20:17.055 1/4 Final - B Dry      
17  E-184   LOPEZ LLUNCH Nacho ES 16 5:01.642 (23)  61  20:09.476 1/2 Final - A Dry Serpent 747 Novarossi Sanwa
              63  20:13.930 1/4 Final - A Dry      
18  D-1025   GREINER Dominic DE 17 5:14.440 (3)  52  17:09.730 1/2 Final - A Dry Serpent 747 Picco Futaba
19  D-755   WISCHNEWSKI Dirk DE 17 5:18.833 (16)  31  10:37.285 1/2 Final - B Dry Xray NT1 Novarossi  
              63  20:02.657 1/4 Final - B Dry      
20  F-01061   ARNOLD Leo FR 17 5:16.541 (9)  0:00.000 1/2 Final - A Dry Capricorn CRF Spektrum
                            
21  D-1048   KRÖBER Rico DE 16 5:06.014 (40)  62  20:00.680 1/4 Final - B Dry Xray NT1 Orcan Futaba
              62  20:09.038 1/8 Final - B Dry      
22  S-041   HELLQUIST Markus SE 16 5:02.270 (24)  62  20:01.273 1/4 Final - B Dry xray Orcan Futaba
23  F-00648   DERDERIAN Mickaël FR 16 5:00.878 (20)  62  20:01.608 1/4 Final - B Dry Xray NT1 Gimar KoPropo
24  I-387   GIACALONE Dino IT 16 5:02.776 (28)  62  20:04.128 1/4 Final - B Dry Xray Xceed  
25  I-468   REDAELLI Luca IT 16 5:00.293 (17)  62  20:06.625 1/4 Final - A Dry Xray IDM  
26  E-462   PASTOR SANCHEZ Johanthan ES 16 5:03.108 (29)  62  20:15.850 1/4 Final - A Dry Mugen Novarossi Sanwa
              62  20:16.352 1/8 Final - A Dry      
27  F-01096   LEROUX Quentin FR 16 5:03.218 (30)  61  19:53.442 1/4 Final - B Dry Capricorn Orion Futaba
              62  20:01.464 1/8 Final - B Dry      
28  E-389   PELAEZ OLIVARES Victor ES 16 5:00.493 (19)  61  19:57.193 1/4 Final - A Dry Serpent 747 Orion Sanwa
29  A-0511   KANDELHART Gerhard AT 16 5:02.345 (25)  61  20:07.222 1/4 Final - A Dry Serpent Orcan Sanwa
30  GB-0456 Youth THURSTON Alex GB 16 5:02.671 (27)  61  20:09.355 1/4 Final - A Dry Serpent 747 IDM Sanwa
31  S-045   FRANSSON Mikael SE 16 5:05.909 (38)  60  20:07.650 1/4 Final - B Dry Serpent Orcan Futaba
              62  20:13.360 1/8 Final - B Dry      
32  I-467   CULOMA Claudio IT 16 5:03.593 (33)  59  19:15.922 1/4 Final - A Dry Xray NT1 Max Power Sanwa
              62  20:09.639 1/8 Final - A Dry      
33  D-0392   SCHÄFER Patrick DE 16 5:01.614 (22)  58  20:13.167 1/4 Final - B Dry Shepherd Sonic Sanwa
34  N-208   HAAVERSEN Tom Erik NO 16 5:05.154 (35)  58  20:19.080 1/4 Final - A Dry Serpent   Sanwa
              61  20:06.434 1/8 Final - A Dry      
                            
35  NL-612   ROMBOUTS Pedro NL 16 5:06.276 (41)  61  20:08.879 1/8 Final - A Dry Xray Orcan KöPropo
36  N-124   ELLINGSEN Georg NO 16 5:08.441 (48)  61  20:11.957 1/8 Final - B Dry Xray Novarossi Futaba
              61  20:10.400 1/16 Final - B Dry      
37  A-0429   ENGEL Franz AT 16 5:10.351 (51)  61  20:15.883 1/8 Final - A Dry Xray NT1 Orcan Sanwa
              61  20:06.968 1/16 Final - A Dry      
38  E-651   FRANCH CODINA Sergi ES 16 5:06.005 (39)  60  20:11.150 1/8 Final - A Dry Xray NT1 Novarossi Sanwa
39  D-864   BERNHARDT Arndt DE 16 5:10.602 (54)  60  20:18.591 1/8 Final - B Dry Serpent 747 Xceed DS6 Sanwa M11X
              61  20:03.756 1/16 Final - B Dry      
40  TR-003   ALP Mustafa TR 16 5:05.508 (37)  59  20:11.241 1/8 Final - A Dry Serpent Novarossi Sanwa
41  FIN-166   KUUSINEN Matias FI 16 5:06.438 (42)  58  20:04.894 1/8 Final - B Dry Mugen Novarossi Sanwa
42      CSEKÖ Gergely HU 16 5:08.150 (47)  57  19:50.951 1/8 Final - A Dry Serpent 747   Sanwa M12
              62  20:16.198 1/16 Final - A Dry      
43  A-0499   VARGA Leonardo AT 16 5:05.164 (36)  55  20:10.315 1/8 Final - B Dry Xray Orcan Sanwa
44  D-1092   KERLER Tobias DE 16 5:04.760 (34)  53  17:34.957 1/8 Final - B Dry Serpent 747 Xceed Sanwa
45  I-325   MUSOLINO Giuseppe IT 16 5:06.916 (43)  39  14:31.173 1/8 Final - A Dry      
              61  20:07.801 1/16 Final - A Dry      
46  D-0002   SALVEN Michael DE 16 5:03.265 (31)  36  11:50.719 1/8 Final - A Dry Serpent 747 Xceed Sanwa
47  D-0682   PÜPKE Rene DE 16 5:03.515 (32)  24  8:33.556 1/8 Final - B Dry Serpent747 Xceed Sanwa
48  SK-021   LIPTAK Igor SK 16 5:10.287 (50)  15  5:26.058 1/8 Final - B Dry Xray Max Sanwa
              61  20:10.792 1/16 Final - B Dry      
                            
49  CZ-384   ABRAHAMEK Michael CZ 16 5:10.540 (52)  61  20:11.964 1/16 Final - B Dry Xray NT1 2013 O.S. Speed Futaba
50  F-01155   RIVARD Aurélien FR 16 5:08.029 (45)  60  19:42.604 1/16 Final - A Dry Xray NT1 Max Power Futaba
51  FIN-060   SAARINEN Teemu FI 16 5:08.092 (46)  60  20:00.436 1/16 Final - B Dry Mugen Novarossi Sanwa
52  N-254   STUSDAL Øyvind NO 16 5:11.513 (58)  60  20:18.571 1/16 Final - B Dry Xray NT1   Futaba
              60  20:03.318 1/32 Final - B Dry      
53  D-1037   WEYHOVEN Andreas DE 16 5:10.978 (57)  60  20:19.561 1/16 Final - A Dry Xray NT1 Novarossi Sanwa
              61  20:17.807 1/32 Final - A Dry      
54  CZ-318   VYSIN Jiri CZ 16 5:13.813 (63)  59  20:10.809 1/16 Final - A Dry Xray NT1 Max Power Sanwa
              60  20:11.465 1/32 Final - A Dry      
55  I-516   BALBONI Alessandro IT 16 5:10.005 (49)  59  20:12.208 1/16 Final - A Dry Xray NT1 CBR WP 2013 Sanwa
56  A-0507   BERGER Hermann AT 16 5:14.458 (65)  58  20:03.567 1/16 Final - A Dry Xray NT1 Orion Sanwa
              61  20:13.501 1/32 Final - A Dry      
57  SK-022   LIPTAK Tomas SK 16 5:12.159 (60)  58  20:04.829 1/16 Final - B Dry Xray NT1 Max KoPropo
              60  20:14.646 1/32 Final - B Dry      
58  CZ-504   BLAHOVSKY Michal CZ 16 5:16.310 (68)  58  20:17.472 1/16 Final - B Dry Serpent 747 Novarossi Sanwa
              59  20:09.989 1/32 Final - B Dry      
59  F-01274   PETIT David FR 16 5:10.827 (55)  57  20:11.905 1/16 Final - A Dry Xray NT1 CRF Futaba
60  DK-144 Youth NIELSEN Rasmus B. DK 16 5:07.787 (44)  57  20:13.292 1/16 Final - B Dry Xray NT1 Novarossi Sanwa
61  D-0925   THIELE Daniel DE 16 5:10.870 (56)  54  18:42.545 1/16 Final - B Dry Serpent 747 Xceed Sanwa
62  EST-018 Youth TIIT Jörg Miikael EE 16 5:10.588 (53)  53  17:32.602 1/16 Final - A Dry Serpent 747 Xceed Sanwa
                            
63  FIN-199   VALKOLA Jari FI 16 5:17.047 (69)  60  20:15.244 1/32 Final - A Dry Xray NT1 Novarossi Sanwa
64  F-01214   CAMPOURCY Stéphane FR 16 5:17.189 (71)  59  20:01.070 1/32 Final - A Dry Xray NT1 RB Sanwa
              59  20:18.905 1/64 Final - A Dry      
65  DK-111   HANSEN Martin DK 16 5:11.995 (59)  59  20:04.806 1/32 Final - A Dry Shepherd Sonic Sanwa
66  FIN-215   MUNCK Sami FI 16 5:16.080 (67)  59  20:09.121 1/32 Final - A Dry Mugen Novarossi Sanwa
67  SK-008   HUDY Juraj SK 16 5:13.492 (62)  59  20:12.149 1/32 Final - B Dry Xray Max KoPropo
68  SK-036   KUBIK Denis SK 16 5:12.803 (61)  58  20:02.177 1/32 Final - A Dry Xray Max KoPropo
69  CZ-063   CERMAK David CZ 16 5:16.057 (66)  58  20:07.592 1/32 Final - B Dry Xray NT1 Max Power Sanwa
70  A-0054   HUBERT Christian AT 15 5:01.887 (76)  57  20:11.137 1/32 Final - B Dry Xray NT1 R&B Sanwa
              57  20:13.714 1/64 Final - B Dry      
71  DK-145   JENKINS Rhys DK 15 5:03.343 (78)  57  20:16.023 1/32 Final - B Dry Xray NT1   Sanwa
              58  20:17.016 1/64 Final - B Dry      
72  CH-0241   LECHNER Klaus CH 16 5:18.048 (73)  55  20:15.645 1/32 Final - A Dry Serpent 747 Picco Sanwa
              59  19:46.052 1/64 Final - A Dry      
73  DK-076   RYESKOV Claus DK 16 5:14.252 (64)  52  20:00.024 1/32 Final - B Dry Xray NT1 Novarossi Sanwa
74  CH-1446   FISCHER Stephan CH 16 5:17.051 (70)  48  17:30.519 1/32 Final - B Dry Xray Picco Futaba
75  CH-1066   MUCNJAK Dominik CH 15 5:02.605 (77)  44  16:41.459 1/32 Final - A Dry Shepherd Sonic Futaba
              58  20:03.907 1/64 Final - A Dry      
76  F-00980   LESSERTEUR Yannick FR 16 5:17.851 (72)  42  15:08.112 1/32 Final - B Dry Xray NT1 Max Power Sanwa
              59  20:08.667 1/64 Final - B Dry      
                            
77  D-0335   DEBERT Friedrich DE 15 5:06.191 (81)  58  20:12.229 1/64 Final - A Dry Mugen Novarossi Sanwa
78  N-244   HOVDEN Christian NO 15 5:01.293 (75)  58  20:13.511 1/64 Final - A Dry Serpent Maxima Sanwa
79  DK-110   CHRISTENSEN Henrik DK 15 5:04.425 (79)  58  20:14.042 1/64 Final - A Dry Shepherd Novarossi Sanwa
80  SLO-51   SVOLJSAK Borut SI 15 5:08.356 (83)  57  20:03.146 1/64 Final - A Dry Xray Reds Futaba 3PK
81  PL-299   FRANEK Jakub PL 15 5:06.505 (82)  57  20:15.688 1/64 Final - B Dry Capricorn Capricorn Futaba
82  SLO-53   CALLEGARI Fabio SI 15 5:14.154 (84)  57  20:18.298 1/64 Final - B Dry Xray Reds WC Futaba
83  A-1231   GRANDEL Markus AT 15 5:18.675 (87)  56  20:16.494 1/64 Final - A Dry Xray NT1 Novarossi Sanwa
84  SLO-27   KNEHTL Vladimir SI 15 5:00.716 (74)  55  19:55.703 1/64 Final - B Dry Serpent 747 Picco Futaba 3PK
85  A-1309   WUNTSCHEK Christian AT 15 5:05.558 (80)  55  20:04.198 1/64 Final - B Dry Serpent 747 JP Futaba
86  CZ-612   VLACIL Jan CZ 15 5:14.951 (85)  55  20:05.163 1/64 Final - A Dry Xray NT1 OS Speed Sanwa
87  N-256   MUREN Ole Werner NO 15 5:16.436 (86)  54  20:14.669 1/64 Final - B Dry Xray Novarossi Sanwa
88  A-1310   STEINRINGER Thomas AT 14 4:58.674 (88)  52  20:06.457 1/64 Final - B Dry Xray NT1 RB Sanwa
89  DK-143   LIMKILDE Tom DK 14 5:06.362 (89)  3:18.676 1/64 Final - A Dry Xray NT1   Sanwa